O nas

Historia

THOMAS sp. z o.o. powstał w 1993 r., jako THOMAS TV sp. z o.o. Pierwszą działalnością spółki była instalacja oraz konserwacja sieci telewizji kablowej, a pierwsze projekty były realizowane dla ELEKTRIM TV sp. z o.o. Te doświadczenia pozwoliły nam zdobyć praktyczną wiedzę w zakresie realizacji inwestycji, inwentaryzacji i jej rozliczania.

Kolejne etapy rozwoju związane były już ściśle z księgowością i finansami. Współpracując z kolejnymi klientami zdobyliśmy doświadczenie między innymi w zakresie organizowania obiegu dokumentów, konsolidacji sprawozdań finansowych, sprawozdawczości korporacyjnej i innych.

Zespół

Bożena Wiklińska

Bożena Wiklińska

Partner THOMAS Sp. z o.o.

Bożena Wiklińska poznawała tajniki zawodu księgowego w Liceum Ekonomicznym nr 1 w Warszawie.

Szlify zawodowe zdobywała m.in. w PTTK, firmie odzieżowej APIS, FATA, Silesia Film, ELEKTRIM TV itp. zarówno na stanowiskach szeregowych, jak i kierowniczych.

W 1994 r. związała swoją karierę zawodową z THOMAS sp. z o.o., gdzie z pełnym zaangażowaniem wspiera klientów w sprawach związanych z zagadnieniami księgowymi. Bożena posiada certyfikat księgowy wydany przez Ministra Finansów.

Bożena Wiklińska jest członkiem Maxwell Leadership Certified Team.

Tomasz Wikliński

Tomasz Wikliński

Prezes THOMAS Sp. z o.o. i THOMAS TAX Sp. z o.o.

Tomasz Wikliński jest absolwentem Wydziału Elektroniki Politechniki Warszawskiej oraz Programu MBA Akademii Leona Koźmińskiego.

Od początku swojej kariery zawodowej jest związany z THOMAS sp. z o.o.. Pierwsze doświadczenie zawodowe zdobywał dzięki współpracy z Bożeną Wiklińską, a następnie rozwijał we współpracy z międzynarodowymi klientami.

W 2006 r. Tomasz został wpisany na listę doradców podatkowych (nr wpisu 10505).

Od 2009 roku był Członkiem Zarządu International Association of Professional Advisers, a w latach 2013 -2019 jej Prezydentem. Po integracji z IAPA International jest członkiem jej EMEA Board.

W THOMAS sp. z o.o. oraz THOMAS TAX sp. z .o.o. wspiera klientów w zagadnieniach dotyczących optymalizacji funkcjonowania firmy oraz zagadnień podatkowych.

Tomasz Wikliński jest członkiem Maxwell Leadership Certified Team.

Nasze wartości

Pomagamy wzrastać liderom i ich biznesom.

Kluczem do sukcesu jest dokładne poznanie firmy oraz jej potrzeb. Czynimy to nie tylko na początku współpracy, ale również w czasie jej trwania, aby rozumieć zmiany w nim zachodzące i wiedzieć, jakie informacje mogą być na bieżąco potrzebne.

Efektywność to bezwzględna konieczność w konkurencyjnej gospodarce. Dbamy o nią wspólnie z Klientem, gdyż tylko we współpracy można uzyskać najlepszy efekt. Z doświadczenia wiemy, że najniższa cena nie oznacza najniższych kosztów, podobnie jak bezwarunkowa akceptacja wszelkich oczekiwań jednej ze stron. Naszym zadaniem, jako profesjonalistów, jest pomóc znaleźć właściwą drogę do jej osiągnięcia.

Nic się nie dzieje bez ludzi. Oni są fundamentem każdej organizacji i jej siłą. Działają efektywnie, gdy mają odpowiednie warunki do pracy i rozwoju. Dokładamy starań, aby je zapewnić.

 • UCZCIWOŚĆ

  • działamy i podejmujemy decyzje zgodnie z przepisami prawa i postanowieniami umów
  • rzetelnie rozliczamy się z klientami i pracownikami
  • mówimy, co robimy, robimy, co mówimy
 • SZACUNEK

  • szanujemy perspektywę innych osób
  • szanujemy pieniądze wydawane przez klientów i dbamy o efektywność ich wykorzystania
  • dbamy o relacje ze współpracownikami
 • PROFESJONALIZM

  • stale podnosimy nasze kwalifikacje i aktualizujemy wiedzę
  • poszukujemy optymalnej drogi dla realizacji celów strategicznych klienta
  • aktywnie wykorzystujemy system zarządzania jakością
  • dbamy o sprawną komunikację z Klientem
 • EFEKTYWNOŚĆ

  • dążymy do zrozumienia biznesu klienta
  • przetwarzamy informację w wiedzę
  • stosujemy nowoczesne narzędzia informatyczne
  • wypracowujemy optymalny model współpracy

Firma rodzinna

ZNakFR_pl

System zarządzania jakością

Ludzie popełniają błędy. Czasami są one źródłem wspaniałych odkryć i wynalazków, jednak znacznie częściej powodem niepotrzebnych kosztów, zmartwień i frustracji Ludzie popełniają błędy. To prawda, którą bardzo często trudno jest zaakceptować. Jeżeli jednak to zrobimy, zaczniemy znajdować sposoby na ograniczanie ich skutków i wyeliminowanie w przyszłości.

W 2007 roku wdrożyliśmy System Zarządzania Jakością zgodny z normą ISO 9001. Na bieżąco monitorujemy pojawiające się niezgodności i doskonalimy procesy, aby wyeliminować ich przyczyny. Każdego roku firma DAS Polska przeprowadza audit zewnętrzny, aby potwierdzić poprawność realizowanych przez nas w tym zakresie działań.

Jeżeli masz uwagi do naszej pracy (zarówno pozytywne, jak i negatywne) napisz do Pełnomocnika ds. Jakości (szj[@]thomas.pl). Wykorzystamy je w celu ulepszenia pracy dla Ciebie.

IAPA International

Każdego dnia poznajemy nowych ludzi i wymyślamy nowe sposoby rozwoju biznesu. Coraz częściej rozważamy jego rozpoczęcie za granicą, ale równie często rezygnujemy nie mając odpowiedniej wiedzy lub obawiając się wysokich cen jej pozyskania.

IAPA International powstała w odpowiedzi na te wyzwania. Nasi członkowie i partnerzy są obecni na całym świecie, dbając o sprawy klientów w zakresie księgowości, podatków oraz audytu. Pomocą służą również w innych sprawach związanych z rozpoczęciem i prowadzeniem działalności gospodarczej zagranicą.

Współpraca z naszymi zagranicznymi partnerami otwarta jest również dla klientów innych firm z branży księgowej i doradczej, czyli naszych konkurentów. Gwarantujemy nie podejmowanie działań zmierzających do nawiązania współpracy z ich klientami w zakresie obsługiwanym przez te firmy, koncentrując się wyłącznie na współpracy międzynarodowej.

Więcej na temat IAPA International możesz dowiedzieć się na stronie internetowej organizacji. Możesz tam także znaleźć naszych partnerów.

Dane rejestrowe

THOMAS sp. z o.o., ul. Cicha 5, 00-353 Warszawa
KRS 0000036928, Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
NIP PL5270014598, REGON 010404630, Kapitał zakładowy 50 000 PLN

THOMAS TAX sp. z o.o. spółka doradztwa podatkowego, ul. Cicha 5, 00-353 Warszawa
KRS 0000341577, Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
NIP PL5272615095, REGON 142105134, Kapitał zakładowy 5 000 PLN

W czym możemy Ci pomóc?

  THOMAS sp. z o.o.
  ul. Cicha 5
  00-353 Warszawa

  tel. +48 (22) 862 88 00
  e- mail thomas@thomas.pl

  THOMAS TAX sp. z o.o.
  ul. Cicha 5
  00-353 Warszawa

  tel. +48 (22) 862 88 00
  e- mail thomas-tax@thomas.pl